Chemiczne renowacje

Specjalizujemy się w wykonywaniu renowacji, również chemicznych. Stosujemy innowacyjne technologie oraz sprawdzone metody poparte wieloletnim doświadczeniem. Renowacja chemiczna polega na rozpuszczeniu osadów mineralnych i dla większości studni jest procesem nieuniknionym. Przeprowadzona prawidłowo, znacząco przyczynia się do poprawy sprawności i wydajności studni. Ze względu na wysoką skuteczność, jest metodą powszechnie stosowaną na całym świecie od przeszło 100 lat.

Chemiczna renowacja studni głębinowych

Wiele dostępnych metod renowacji umożliwia oczyszczenie z osadów wewnętrznych ścian filtra studni i jego szczelin tylko częściowo. Ich efektywność w stosunku do zewnętrznych obszarów filtra, jego obsypki żwirowej i strefy przyfiltrowej, z racji bariery, jaką stanowi filtr, jest bardzo ograniczona. Przy zastosowaniu metody chemicznej, połączonej z innymi, tych ograniczeń nie ma.

Dlaczego warto?

To metoda niezwykle skuteczna przy usuwaniu trudno rozpuszczalnych osadów. Znacząco poprawia sprawność studni i zapewnia długotrwałość uzyskanych efektów.

Pełne bezpieczeństwo

Profesjonalna wiedza, odpowiedni dobór środków, sprzęt oraz technologia gwarantują, że chemiczna renowacja studni głębinowej jest metodą w pełni bezpieczną, skuteczną i opłacalną.

Wykorzystujemy wyłącznie środki posiadające atesty Państwowego Zakładu Higieny. Są bezpieczne dla środowiska i ludzi, nie powodują zmiany smaku, zapachu, ani składu chemicznego wody.