Przywracamy wydajność działania studni głębinowych

Ciesz się sprawnym funkcjonowaniem i długą żywotnością studni dzięki jej profesjonalnemu czyszczeniu.

Masz problem z ujęciem wody?
Twoja studnia może potrzebować regeneracji

Regeneracja studni to inaczej renowacja studni lub po prostu czyszczenie studni głębinowej. Za wszystkimi tymi nazwami kryje się jedno działanie: proces usunięcia osadów z filtra oraz strefy przyfiltrowej, który ma za zadanie przywrócić lub podnieść sprawność studni.
Zdjęcia filtrów przed i po regeneracji.

Spadek sprawności poniżej 70% to znak, że czas na pilne działanie

Im szybciej zareagujesz, tym lepiej. Nagromadzone osady na filtrze studni mogą nie tylko obniżyć jej wydajność, ale z czasem także całkowicie zablokować przepływ wody, zapychając szczeliny i pory filtracyjne. Wykonana w porę renowacja odwraca ten proces, umożliwiając Ci bezawaryjną pracę ujęcia wody.

Regeneracja studni pozwala:

GONG

Oczyścić filtr studni z nagromadzonych osadów

GONG

Przywrócić lub podnieść wydajność funkcjonowania ujęcia wody

GONG

Uniknąć wysokich kosztów w postaci konieczności budowy nowej studni

Kiedy przeprowadzić czyszczenie studni głębinowej?

Regenerację studni należy przeprowadzić na podstawie trafnej diagnostyki, czyli badań i pomiarów oraz inspekcji studni kamerą. Wykonuje się je w ramach okresowych przeglądów lub w momencie wystąpienia problemów ze studnią. Dzięki diagnostyce można precyzyjnie określić, czy i jaką metodę renowacji zastosować.

Jak pracujemy?

Likwidacja czy regeneracja?

Przy problemach ze studnią często bardzo szybko podejmuje się decyzję o jej likwidacji i budowie nowego ujęcia wody. To duże koszty, których prawdopodobnie można uniknąć.

Regeneracja jest ratunkiem dla studni i sposobem na przywrócenie jej wydajności w wielu przypadkach. Zamiast likwidacji, często wystarczy szczegółowa diagnostyka i właściwa metoda czyszczenia, by odzyskać sprawność funkcjonowania ujęcia wody.

Kiedy zrezygnować z czyszczenia?

Nie zawsze renowacja studni jest optymalnym wyborem. Na podstawie diagnostyki może okazać się, że regeneracja studni będzie dla Ciebie nieopłacalna.

Na szczęście nie oznacza to od razu konieczności budowy nowego ujęcia wody. Istnieją również inne rozwiązania techniczne, które pozwalają przywrócić wydajność działania studni. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie do danej sytuacji.

W Kolmat masz gwarancję skutecznej i bezpiecznej regeneracji

Technologię renowacji studni dobieramy do rodzaju problemu, materiału i konstrukcji studni oraz jej filtra – zawsze w oparciu o szczegółową diagnostykę. Wykonujemy czyszczenie:

Twoja studnia może potrzebować regeneracji?

Zadzwoń do nas – chętnie udzielimy Ci bezpłatnego doradztwa i pomożemy dobrać właściwe rozwiązania.